• Wywiad z Konsultantem Zoho Mironem Mateckim

  O historii Zoho w Polsce, o prowadzeniu firmy w chmurze i o tym czy informatycy mogą „dogadać się” ze sprzedawcami. Wywiad z szefem firmy i Certyfikowanym Konsultantem Zoho Mironem Mateckim poprowadził p. Maciej Gnyszka twórca Towarzystw Biznesowych w Polsce.

  Continue reading →
 • ZohoCX Customer Experience – doświadczenie klienta z firmą

  Nowa wersja CRM Zoho może połączyć ze sobą informacje z różnych działów firmy ale czy narzędzia sztucznej inteligencji będą dobrze odebrane przez Klientów oceniających CRM przez pryzmat funkcji i ceny ?

  Kolejna odsłona Zoho CRM Plus skupia się na dostarczeniu funkcji badających całe doświadczenie klienta z firmą ( CX – Customer Experience) i integracji danych o zachowaniach klientów dla użytkowników z różnych działów firmy.

  Firma Zoho początkowo wypuściła Zoho CRM Plus cztery lata temu, a najnowsze uaktualnienie produktu, wydane 15 listopada 2018, rozszerza integrację sprzedaży, marketingu i obsługi klienta. Celem była pomoc w przesyłaniu danych klientów z jednego działu do drugiego i potencjalnie ograniczyć problem izolacji danych wytwarzanych w różnych częściach firmy. Zoho dodało także więcej funkcji sztucznej inteligencji i nowe raporty analityczne, a także ulepszone monitorowanie mediów społecznościowych.

  Wyróżniającą strategią budowy aplikacji Zoho jest to, że dostawca buduje wszystkie części pakietu własnymi programistami, zamiast zintegrować je w drodze fuzji lub przejęć. Ponieważ wszystkie ich aplikacje są oparte na tej samej podstawowej architekturze, łatwiej jest umieścić w niej warstwę sztucznej inteligencji integrującej całe obszary działania firmy używającej pakietu.

  Ruch w kierunku CX – Customer Experience

  Nowa wersja Zoho stara się nadążać za trendem w branży w kierunku tworzenia rozwiązań CX. Według Gartnera trend ten w obszarach CRM jest coraz szybszy. Badanie Gartnera przeprowadzone w 2017 r. wykazało, że ponad 66% respondentów stwierdziło, że ich firmy konkurują ze sobą na bazie poprawy całościowego doświadczenia Klienta z firmą ( CX), a ten odsetek ma wzrosnąć do 81% do 2019 r.

  Ulepszona sztuczna inteligencja, rozbudowana obsługa mediów społecznościowych

  #ZohoCX oferuje ujednolicone funkcje wyszukiwania. Użytkownicy aplikacji mogą oczekiwać informacji o wszystkich kontaktach Klienta w obszasze marketingu, sprzedaży i serwisu zebranych w jednym miejscu przez skonsolidowany mechanizm wyszukiwarki.

  Zoho dodało funkcje sztucznej inteligencji SI/AI do Zoho CRM Plus za pomocą narzędzia Zia – Zoho Intelligent Assistant. Narzędzie może pomóc w głosowej pracy z CRM, wybieraniu numerów do Klientów, robieniu notatek i przyjmowaniu zamówień wyłącznie głosem.

  Aplikacja Zia pomaga w badaniu nastroju osoby wysyłającej e-maile do firmy. Zia dla marketingu stara się oceniać jakość namiarów spływających do firmy i oceniać szanse wygranej poszczególnych transakcji. Sztuczna inteligencja zajmuje się wykrywaniem anomalii w sprzedaży np. nietypowych zjawisk, zatrzymaniem procesu sprzedaży, brakiem pożądanych aktywności sprzedawców. System wspiera działy serwisu w obszarze rozumienia emocji klientów zgłaszających problemy serwisowe automatyczne np. tagowanie rodzajów problemów w ramach zgłoszeń serwisowych.

  Zoho dodało także funkcje chatbota Zia, wspierając interakcje z Klientem w języku naturalnym do modułu obsługi klienta Zoho Desk.

  Rozwiązanie oferuje również lepsze monitorowanie mediów społecznościowych, dzięki czemu użytkownicy mogą zamienić każdy wpis w mediach społecznościowych w zgłoszenie ( ticket) w aplikacji do obsługi klienta za pomocą integracji Zoho Social.

  Użytkownicy mogą dokonać aktualizacji do Zoho CRM Plus bez dodatkowych kosztów. Koszt systemu CRM wynosi 60 USD za użytkownika miesięcznie lub 50 USD w przypadku płatności za rok z góry.

  Continue reading →
 • Zarządzanie pocztą e-mail w Zoho CRM

  Zwiększ wydajność zarządzając pocztą e-mail bezpośrednio w CRM

  W pracy sprzedawcy istotna jest znajomość najlepszych sposobów kontaktu z obecnymi i potencjalnymi klientami. Aby bardziej zaangażować swoich klientów, stwórz zaawansowane i spersonalizowane treści, łącząc e-maile z kontekstowymi informacjami z CRM i analizą.

   

  E-maile klientów wewnątrz CRM

  Jeżeli wiele czasu spędzasz pracując w CRM, musisz wiedzieć, czy któryś z Twoich klientów odpowiedział na Twojego e-maila. Otrzymuj bezpośrednio w Zoho CRM natychmiastowe powiadomienia dotyczące zamówień i kontaktów, które są dla Ciebie najważniejsze. Natychmiast odpowiadaj na e-maile, zaplanuj kolejne działania i stwórz notatki w razie potrzeby.

   

   

  Nie pozwól, aby e-maile pozostały bez odpowiedzi

  Skorzystaj z raportów w Zoho CRM, które pokazują, kiedy Twoje e-maile zostały dostarczone, czy zostały otwarte przez odbiorców i kiedy zostały przeczytane. Ponieważ Zoho CRM łączy wiadomości e-mail z odpowiednimi rekordami klientów, to nigdy nie będziesz musiał szukać wiadomości wśród wielu maili. Wystarczy, że wejdziesz na kartę Klienta i możesz wysłać kolejną wiadomość jako kontynuację prowadzonej wcześniej rozmowy.

   

  Filtruj wiadomości e-mail według ich statusu

  Zaplanuj działania strategiczne i zidentyfikuj potencjalnych klientów, którzy nie odpowiedzieli w określonym czasie na wiadomość. Możesz to zrobić dzięki zaawansowanym filtrom w CRM.

  Twórz szybko i w prosty sposób szablony wiadomości

  Szablony to szybki i łatwy sposób na uwolnienie się od nudnego pisania e-maili. Zaprojektuj szablon pasujący do Twojego stylu lub wybierz z naszej galerii gotowe szablony i spersonalizuj je. Użyj edytora szablonów, aby przeciągać i upuszczać elementy, takie jak tekst, obrazy, tabele i kolumny, w dowolne miejsce.

  Zidentyfikuj, które e-maile działają najlepiej

  Raporty informują dokładnie, które szablony wiadomości e-mail mają największą ilość otwarć, a które nie są otwierane przez odbiorców. Wybieraj te szablony maili, które mają najwyższy współczynnik otwarć, aktualizuj zawartość gotowych szablonów lub utwórz nowe. Udostępnij ulepszone szablony swoim współpracownikom.

   

   

  Wiesz, jak działa twój zespół

  Menedżer musi wiedzieć, co się sprawdza, a co należy jeszcze poprawić. Na każdym koncie sprzedawcy można korzystać z analizy Zoho CRM, można tworzyć indywidualne raporty na podstawie liczby e-maili wysłanych każdego dnia, tygodnia lub miesiąca.

   

  Pracuj w SalesInbox

  Przenieś swoją skrzynkę do CRM dzięki integracji Zoho SalesInbox. Bez względu na to, z jakiego programu poczty e-mail korzystasz, SalesInbox porządkuje wiadomości zgodnie z działaniami w CRM, dzięki czemu najważniejsze transakcje zawsze są widoczne. Możesz przeciągać wiadomości e-mail do innej kolumny, dodawać kontakty lub tworzyć oferty. Otrzymuj powiadomienia w czasie rzeczywistym, gdy odbiorcy otworzą twoje e-maile, i ustaw przypomnienia, aby ponownie je obserwować, gdy nie otrzymasz odpowiedzi.

   

  Kompatybilny z Twoim ulubionym systemem e-mail

  Wysyłaj i odbieraj wiadomości e-mail od wybranego klienta poczty e-mail, w tym Gmaila, Yahoo!, Outlook i Zoho Mail, dzięki czemu nigdy nie przegapisz żadnej wiadomości. Użyj standardowej konfiguracji poczty e-mail, aby połączyć wszystkie przychodzące wiadomości e-mail z Twoim CRM.

   

  Zintegruj swoje kampanie e-mailowe

  Zintegruj swoje konto CRM z Zoho Campaigns , aby wysyłać zbiorcze wiadomości e-mail do obecnych lub przyszłych klientów. Wysyłaj masowe kampanie e-mailowe, analizuj ich skuteczność za pomocą raportów dotyczących statystyk otwarć maila i kliknięć oraz importuj wszystkie namiary i kontakty z Zoho Campaigns do Zoho CRM.

  Continue reading →
 • Google AdWords

  Skoncentruj się na właściwych słowach kluczowych.

  Zoho CRM łączy dane o sprzedaży z wydatkami na kampanie Google AdWords, dzięki czemu możesz zorientować się, które słowa kluczowe przyciągają najbardziej dochodowych klientów. Wydawaj swoje pieniądze na odpowiednią reklamę i uzyskaj większy zwrot z inwestycji.

  Wykorzystaj efekt skali sprzedaży.

  Gdy wiesz, dlaczego do Twojej witryny trafił potencjalny klient, możesz zwiększyć efekt skali sprzedaży. W Zoho CRM przedstawiciele handlowi mogą zobaczyć, w które reklamy kliknęli klienci i jakich słów kluczowych wyszukiwali, aby znaleźć Twoją firmę. 

  Wypełniaj lukę między konwersjami online a zakupami offline.

  Agencje marketingowe lub specjaliści zajmujący się reklamą Google AdWords w Twojej firmie nie muszą już pogrążać się w ciemności, jeśli chodzi o konwersję sprzedaży. Nawet po zamknięciu oferty po kilku tygodniach od pierwszego kontaktu, system CRM automatycznie przekaże dane o konwersji do AdWords. Twoje dane będą zawsze aktualne, dzięki czemu uzyskasz lepszą skuteczność realizowanych kampanii.

  Sprawdź skuteczność realizowanych kampanii.

  Użyj szczegółowych statystyk dotyczących skuteczności reklam, aby mieć pewność, że inwestujesz w najlepsze kampanie. Łącząc dane analityczne AdWords z danymi o przychodach z CRM, możesz dowiedzieć się, które reklamy i słowa kluczowe są najbardziej opłacalne.
  Continue reading →
 • Kampanie

  Szybciej rozpocznij swoje kampanie marketingowe.

  Niezależnie od tego, czy wystawiasz się na targach, czy organizujesz konferencję dla klientów, będziesz chciał zaplanować szczegóły kampanii z wyprzedzeniem i zorganizować pracę swojego zespołu. Ustaw budżety, przypisz właścicieli do zadań i zmierz sukces kampanii – wszystko z poziomu Zoho CRM.

  Edukuj swoich klientów za pomocą kampanii e-mailowych.

  Stwórz kampanie e-mailowe zachęcające potencjalnych klientów do odwiedzenia stoisk targowych i zaplanuj  dalsze krokami za pomocą zaawansowanego marketingu e-mailowego (opartego na Zoho Campaigns). Możesz śledzić statystykę otwarć e-maili, współczynnik klikalności i współczynnik odrzuceń. Po zakończeniu wydarzenia edukuj nowych potencjalnych klientów realizując ścieżkę sprzedaży za pomocą autoresponderów.

  Czytaj więcej

  Określ, skąd pochodzą Twoi potencjalni klienci.

  Twórz formularze typu „web-to-lead” dla swoich stron docelowych za pomocą prostego interfejsu „przeciągnij i upuść”. Przekazuj informacje o uczestnikach i korzystaj z CRM, aby śledzić wydarzenia, w których brali udział Twoi potencjalni klienci.

  Czytaj więcej

   

  Skanuj wizytówki.

  Aplikacja Card Scanner pozwala skanować wizytówki za pomocą smartfona i automatycznie importować je do CRM. Zanim osoba odwiedzająca twoje stoisko na targach je opuści, możesz wysłać jej automatyczny e-mail, dziękując za poświęcony czas i przesyłając do siebie dane kontaktowe.

  Czytaj więcej

  Sprawdź, jak opłacają się Twoje kampanie reklamowe

  Zoho CRM łączy dane dotyczące sprzedaży z wydatkami Google AdWords, dzięki czemu można dowiedzieć się, które reklamy pomagają w konwersji na klientów. Wydawaj swoje pieniądze na odpowiednią reklamę i uzyskaj większy zwrot z inwestycji.

  Czytaj więcej

  Zrób więcej dzięki aplikacjom, z których już korzystasz.

  Zoho CRM współpracuje z popularnym oprogramowaniem do automatyzacji marketingu, takim jak Zoho Campaigns, Unbounce, ConstantContact, GetResponse i więcej.
  Continue reading →
 • Automatyzacja marketingu

  Automatyzacja marketingu

  Zoho CRM wspomaga zespół marketingu w prowadzeniu kampanii, kwalifikowaniu potencjalnych klientów i przekazywaniu ich do sprzedaży. Użyj CRM, aby zmobilizować zespoły marketingowe i sprzedażowe. Zdobywaj nowe namiary, przeprowadzaj ukierunkowane kampanie e-mail marketingowe i porównuj wydatki na reklamę z przychodami ze sprzedaży dzięki integracji z Google AdWords.

  Formularze internetowe

  Dobrze przygotowane kampanie marketingowe przynoszą wysokiej jakości namiary dla zespołu sprzedaży. Zoho CRM oferuje zarówno konfigurowane, jak i gotowe formularze internetowe, które zamieniają kampanie marketingowe w maszynki sprzedażowe generujące namiary. Skonwertuj odwiedzających stronę w namiary dla Twojego zespołu, bez konieczności pisania pojedynczej linii kodu.

  Czytaj więcej

  Kampanie

  Śledź każdą kampanię. Ustaw budżet, przydziel zadania do odpowiednich osób, uruchom kampanię i śledź jej wyniki od początku do końca w Zoho CRM.

  Czytaj więcej

  Google AdWords

  Dowiedz się dokładnie, ile wydajesz na każdą kampanię marketingową, jednocześnie wiedząc, która z nich najlepiej działała, dzięki integracji Zoho z Google AdWords.

  Czytaj więcej

  Skanowanie wizytówek

  Aplikacja skanuje informacje z wizytówek i automatycznie wypełnia pola w CRM tworząc nowy kontakt lub uzupełniając już istniejący. Dzięki temu możesz z łatwością i szybko zareagować – dodać notatki, przypisać zadanie dotyczące właśnie poznanego Klienta, lub wysłać mu wiadomość z podziękowaniem za rozmowę.  

  Czytaj więcej

  Continue reading →
 • Skanowanie wizytówek

  Porzuć stosy wizytówek i zacznij zapisywać kontakty bezpośrednio w telefonie i CRM

  Zeskanuj wizytówkę lub kod QR, a odpowiednie pola zostaną automatycznie wypełnione, pozwalając zapisać je jako kontakt w telefonie lub jako namiar / kontakt w Zoho CRM.

  Natychmiastowe działania typu follow up

  Nie czekaj na powrót do swojego biurka, aby wysłać do klienta wiadomość email z podziękowaniem. Przygotuj szablon wcześniej, a system wyślę za Ciebie wiadomość z podziękowaniem za rozmowę, od razu po zeskanowaniu wizytówki. Dodaj notatki, aby pamiętać o drobnych szczegółach.

  Automatyzuj zarządzanie kontaktami

  Wyzwalaj niestandardowe przepływy pracy w Zoho CRM, aby automatycznie włączać nowe kontakty do procesu sprzedaży. W miarę wzrostu bazy danych scalaj duplikaty, aby zachować czyste i aktualne dane.

  Integruj się z ulubionymi produktami

  Eksportuj informacje kontaktowe do aplikacji Zoho, takich jak Zoho Books, Invoice, Contact Manager, Maill i CRM lub do innych aplikacji chmurowych, takich jak Salesforce i kontakty Google.

  Skanuj wizytówki w różnych językach.

  Skaner kart odczytuje wizytówki w 17 różnych językach i przełącza się między nimi w mgnieniu oka.
  Pobierz i wypróbuj aplikację za darmo w Google Play.
  Continue reading →
 • Formularze internetowe

  Twórz formularze internetowe bez pisania kodu.

  Rozpocznij kampanie marketingowe w mgnieniu oka. Korzystając z edytora formularzy internetowych, po prostu przeciągnij i upuść wymagane pola, aby zaprojektować formularz tak, jak chcesz.

   

  Przesyłaj informacje o potencjalnych klientach bezpośrednio do CRM.

  Dzięki formularzom web-to-lead można usprawnić generowanie namiarów, przechwytując informacje o odwiedzających witrynę bezpośrednio do CRM. Weryfikuj, zatwierdzaj i automatycznie przypisuj namiary do przedstawicieli handlowych za pomocą reguły „round-robin”.

  Opublikuj formularz w dowolnym miejscu.

  Łatwo udostępniaj gotowe formularze internetowe w witrynach Google, Unbounce, Joomla i innych systemach zarządzania treścią.

  Zatwierdź namiar i przekaż do natychmiastowego działania.

  Nie wszystkie namiary są sobie równe. Niektóre pochodzą od osób, które są zainteresowane Twoim produktem, a inne to tylko osoby, które przypadkowo pojawiły się na Twojej stronie. Zatwierdzaj prawdziwych potencjalnych klientów i automatycznie przydzielaj zadania przedstawicielom handlowym.
  Continue reading →
 • REST API

  Twórz aplikacje bez granic.

  Bezproblemowo przesyłaj i odbieraj informacje na swoje konto Zoho CRM lub do dowolnej aplikacji rozwijanej przez Twój zespół za pomocą Zoho CRM API. Wyodrębnij dane CRM w formacie JSON, w tym wszelkie błędy za pomocą prostych metod HTTP.

  Oczekuj więcej z interfejsem API Zoho CRM.

  Wykraczaj poza zwykłe metody GET, POST, PUT i DELETE podczas budowania własnych aplikacji.

  Pracuj z dowolnym komponentem Zoho CRM

  Oprócz interfejsów API metadanych, które umożliwiają pracę z dowolnym polem, modułem, układem lub listą, można również pracować nad wszystkimi komponentami Zoho CRM, takimi jak pulpity nawigacyjne, użytkownicy, profile, znaczniki i notatki.

  Uzyskaj zbiorcze odpowiedzi bez stronicowania

  Wyświetlaj do 200 000 odpowiedzi API bez stronicowania za pomocą interfejsów API odpowiedzi zbiorczej. Interfejs API odpowiedzi zbiorczej łączy wszystkie odpowiedzi interfejsu API jako pojedynczy plik tablicy JSON, aby umożliwić łatwe przetwarzanie dużych ilości danych.

  Konwertuj potencjalną sprzedaż z dowolnej aplikacji

  Specjalny interfejs API konwersji namiarów pozwala konwertować potencjalnych klientów i kojarzyć je z kontami CRM za pośrednictwem dowolnych aplikacji mobilnych, internetowych i głosowych.

  Wykonuj dynamiczne wyszukiwania

  Uzyskaj zaawansowane umiejętności filtrowania Zoho CRM za pomocą jednego interfejsu API, który umożliwia wyszukiwanie pasujących rekordów przy użyciu kombinacji wielu kryteriów.

  Twórz natychmiastowe powiadomienia

  Użyj unikalnej metody API Zoho CRM, aby otrzymywać powiadomienia o zmianach lub dodatkach do dowolnego komponentu na koncie Zoho CRM.

  Kod w swoim własnym języku.

  Korzystaj z bibliotek API Zoho CRM, aby tworzyć aplikacje w języku, który najbardziej Ci odpowiada. Nasze biblioteki po stronie serwera zapewniają wrappery dla wszystkich interfejsów API Zoho CRM, dzięki czemu nie trzeba pisać zbyt wielu wierszy kodu, aby wykonać zadanie.

  Zobacz biblioteki API

  Uzyskaj wgląd w wykorzystanie interfejsu API swojego konta.

  Śledź korzystanie z interfejsu API swojego konta i uzyskaj szczegółowe informacje o swoich najlepszych klientach API, wzorach korzystania z interfejsu API, średnim dziennym zużyciu, punktach dostępu do użytkowania oraz najlepszych metodach API, dzięki intuicyjnym pulpitom nawigacyjnym interfejsu API Zoho CRM.

  Twórz niesamowite aplikacje przy minimalnym wysiłku, korzystając z interfejsu REST API Zoho CRM.

  Zobacz dokumentację API
  Continue reading →
 • CRM Selection Criteria – Kryteria wyboru CRM

  Wybór rozwiązania CRM stanowi wielkie wyzwanie dla każdej organizacji. Różnorodność proponowanych rozwiązań i złożoność tego szybko rozwijającego się rynku nie ułatwia firmom wyboru. Poniższy model oceny jest propozycją przejrzystego, możliwego do skontrolowania procesu, który pomoże liderom sprzedaży i informatykom wybrać dostawców w oparciu o obiektywne kryteria wyboru.

  KROK 1 – Opracuj własną hierarchię kryteriów i podkryteriów dla dostawców CRM i ich wyboru oprogramowania w obszarach:

  • Funkcjonalność
  • Koszt
  • Technologia
  • Dostawca – Doświadczenia z wdrożeniami, Pozycja na rynku, Wizja rozwoju
  • Użyteczność Oprogramowania, Jakość

  KROK 2 – Określ względną ważność kryteriów i podkryteriów

  KROK 3 – Oceń każdego z dostawców CRM w każdym kryterium

  Poniżej przedstawiamy propozycję arkusza który może być bazowym dla Państwa własnego. Arkusz wylicza automatycznie ważoną ocenę każdego z dostawców. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

  Continue reading →

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress