![]()
Powstały w oparciu o pierwsze IDE wirtualnej chmury Zoho Creator funkcjonuje w oparciu o infrastrukturę Google
W dniu dzisiejszym Zoho poinformował o integracji Zoho Creatora z Google App Engine umożliwiającej wprowadzenie do infrastruktury Google aplikacji powstałych w Zoho Creatorze. Dzięki temu Zoho Creator dostępny na stronie www.zpartner.pl stał się zintegrowanym środowiskiem rozwoju (IDE) dla Google App Engine i pierwszym IDE przedsiębiorstwa, które pozwala użytkownikom na wprowadzenie ich aplikacji na platformy wirtualnej chmury stron trzecich.
“Użytkownicy powinni mieć możliwość wyboru, gdzie chcą umieścić swoje aplikacje zbudowane w Zoho Creatorze” mówi specjalista Zoho, Raju Vegesna. “Nie chcemy stwarzać barier. Zoho CloudSQL daje użytkownikom nieograniczony dostęp do ich danych. Udostępnienie kodu aplikacji użytkownikom sprawia, że mogą oni korzystać ze swoich aplikacji również w Google. Wzrost liczby aplikacji oferowanych w trybie PaaS (Platforma jako usługa) przez Amazon, Google i innych skłonił nas do opracowania wersji Zoho Creatora która może być implementowana na dowolnej platformie.”
Tworzenie w Zoho, Implementacja w Google
Udostępniony na stronie internetowej www.zpartner.pl Zoho Creator pozwala użytkownikom na tworzenie aplikacji sieciowych w sposób prosty i szybki. Stanowi to idealne rozwiązanie dla tzw. przeciętnych użytkowników, którzy nie są programistami, lecz mimo to chcą samodzielnie tworzyć niewielkie aplikacje dostosowane do specyficznych potrzeb, nierzadko potrzebne natychmiast.
Użytkownicy mają możliwość utworzenia w pełni dostosowanych aplikacji przy wykorzystaniu prostych operacji używając techniki „przeciągnij i upuść”. Konstruktor Form Zoho Creatora, Konstruktor Widoków oraz Konstruktor Skryptów sprawiają, że tworzenie aplikacji biznesowych jest nieskomplikowane i zajmuje mniej czasu niż w przypadku tradycyjnych aplikacji baz danych.
Aplikacje tworzone w Zoho Creatorze mogą być implementowane do infrastruktury Zoho lub Google poprzez Google App Engine a.

Do dziś użytkownicy utworzyli w Zoho Creatorze ponad 130,000 aplikacji. Większość z nich może być natychmiast implementowanych w Google App Engine. Aplikacje Zoho Creatora funkcjonujące w Google zachowują wszystkie funkcje takie jak obsługa powiadomień email w momencie, kiedy dane zostaną dodane lub zmodyfikowane przez użytkowników aplikacji.
“Zoho Creator stwarza przeciętnym użytkownikom możliwość wypróbowania Google App Engine. Pozwala na tworzenie aplikacji przy użyciu Zoho Creatora i korzystanie z nich w Google Jeżeli w przyszłości Google będzie obsługiwał inny język programowania niż Python, również zapewnimy jego obsługę.” Mówi Vegesna.
Aby uzyskać więcej informacji na temat Raportów Zoho zapraszamy na naszą stronę internetową http://reports.zoho.com
Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej www.zpartner.pl i zapoznanie się z szeroką gamą dostępnych aplikacji i ich przeróżnych funkcji.
Informacje o Zoho i AdventNet:
Do dziś Zoho opublikował 16 różnych aplikacji i wciąż pracuje nad kolejnymi. Zoho otrzymał wiele prestiżowych nagród włącznie nagrodą PC WORLD „100 Najbardziej Innowacyjnych Produktów roku 2008” za aplikację Zoho Notes (Notebook) oraz „Debiut Roku 2007” w rankingu Crunchies. Nad pakietem Zoho pracuje niemal 200 developerów. Więcej informacji na temat Zoho można uzyskać na stronie internetowej www.zoho.com oraz blogs.zoho.com
Zoho jest oddziałem firmy AdventNet działającym od 1996 roku. Dostarcza innowacyjne narzędzia oprogramowania i obsługuje ponad 25,000 klientów z całego świata. Więcej informacji o firmie adventNet można uzyskać na stronie internetowej www.adventnet.com.
Informacje o MMI Group:
MMI Group jest firmą konsultingową zajmującą się implementacją aplikacji ZOHO w Polsce. Specjaliści MMI posiadają bogate doświadczenie oraz szeroką wiedzę z zakresu instalacji, implementacji, dostosowania i wsparcia pakietu aplikacji biznesowych ZOHO. MMI Group jest dostawcą usług doradczych z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie Sprzedaży, Marketingu oraz technologii IT uzyskanych w projektach prowadzonych w branży usług finansowych, branży FMCG, farmaceutycznej oraz wydawniczej. MMI Group jest oficjalnym dystrybutorem pakietu aplikacji biznesowych ZOHO w Polsce, oraz właścicielem strony internetowej www.zpartner.pl.
W przypadku pytań, komentarzy czy chęci zdobycia dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod adresem: info@zpartner.pl
